Strona głównaLudzieTerry Jones nie żyje

Terry Jones nie żyje

21 stycznia w swoim domu w północnej Angii zmarł gwiazdor "Latającego cyrku Monty Pythona" Terry Jones. Aktor miał 77 lat.
Terry Jones nie żyje [fot. Eduardo Unda-Sanzana - Flickr, CC BY 2.0] Terry Jones był jednym z twórców legendarnej grupy komików Monty Pythona. Terry Jones zagrał we wszystkich odcinkach programu, był także reżyserem klasycznych już filmów "Monty Python i Święty Graal", "Żywot Briana" i "Sens życia według Monty Pythona".

Pomysł stworzenie cyklu komediowych programów dla BBC narodził się w jednej z londyńskich indyjskich restauracji, gdy Terry Jones spotkał się z Michaelem Palinem, Grahamem Chapmanem, Erikiem Idle, i animatorem Terrym Gilliamem. Powstały cztery serie "Cyrku", emitowane w latach 1969–1974.W ostatnich latach aktor cierpiał na szybko postępującą formę demencji - otępienie czołowo-skroniowe (FTD - frontotemporal dementia) , która między innymi uniemożliwiała mu mówienie i zapamiętywanie. Mimo to Jones oraz jego rodzina starali się regularnie informować opinię publiczną o przebiegu choroby, a także uwrażliwiać na wczesne jej objawy. Momo, że FTD jest trzecią po i procesach naczyniowych przyczyną występowania demencji(stanowi około 12-16 proc. stanów otępiennych), jest stosunkowo rzadko diagnozowana we wczesnej fazie.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • EWST.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy