Strona głównaLudzieGeorge H.W. Bush nie żyje

George H.W. Bush nie żyje

30 listopada w Houston, w wieku 94 lat, zmarł George Bush senior, były prezydent USA. Informację o jego śmierci przekazała rodzina.
George H.W. Bush nie żyje [George H. W. Bush, fot. PD]
George Bush urodzil się 12 czerwca 1924 roku w Milton. Zanim na początku lat 60. wszedł do polityki, był przedsiębiorcą naftowym. W 1981 roku został wiceprezydente w gabinecie . W 1988 roku wygrał wybory prezydenckie jako kandydat Republikanów i 20 stycznia 1989 roku został zaprzysiężony na został 41. prezydenta USA,. Jako prezydent wspierał przemiany polityczne i gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej, a po upadku ZSRR zainicjował pokojową współpracę z Rosją. Jego urzędowanie zakończyło się po jednej kadencji, na fali niezadowolenia z polityki wewnętrznej prowadzonej przez republikańskie władze. Przegrał z Billem Clintonem.

Po zakończeniu prezydentury mniej angażował się publicznie. Od kilku lat było wiadomo, że cierpi na . W kwietniu tego roku zmarła jego żona Barbara Bush. Para miała czterech synów: (który został 43. Prezydentem USA), Johna (Jeba), Neila i Marvina oraz jedną córkę Dorothy. Rodzina pożegnała seniora również w mediach społecznościowych.

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X