Strona głównaLudzieZmarła Agnieszka Kotulanka

Zmarła Agnieszka Kotulanka

20 lutego w Warszawie zmarła Agnieszka Kotulanka - polska aktorka filmowa i teatralna, znana między innymi z serialu "Klan". Miała 61 lat.
Zmarła Agnieszka Kotulanka [Agnieszka Kotulanka, fot. Sławomir Kaczorek, Senat RP, CC BY-SA 3.0 PL] Agnieszka Kotulanka urodziła się w Warszawie26 października 1956. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Początkowo związana przede wszystkim z teatrem (w latach 1981-89 w Teatrze Współczesnym, gdzie grała m.in. w legendarnej adaptacji "Mistrza i Małgorzaty" w reżyserii Macieja Englerta), później zaś z Teatrem Telewizji, w którego spektaklach zagrała wiele ról od 1980 do 2003 roku. W 1989 na dwa lata wyjechała do Kanady. Po powrocie występowała w kilu warszawskich teatrach - Teatrze Komedia, gościnnie w Teatrze Kwadrat, Teatrze Bajka, Teatrze Syrena.

Pojawiała się także na dużym i małym ekranie. Największą popularność przyniosła jej rola w telenoweli "Klan". W postać wcielała się przez blisko 16 lat (1997–2013, odcinki 1-2472).

W ostatnich latach życia Agnieszka Kotulanka zmagała się z .

Agnieszko, życie dla Ciebie było zbyt trudne. Spokoju. - napisała .

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X