Strona głównaLudzieZmarła Kazimiera Utrata

Zmarła Kazimiera Utrata

W wieku 86 lat zmarła Kazimiera Utrata-Lusztig, polska aktorka filmowa i teatralna, która przez ponad 20 lat wcielała się w rolę „pani Stasi” w telenoweli „Klan”.
Zmarła Kazimiera Utrata [Kazimiera Utrata, fot. Ja Fryta, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons]
Kazimiera Utrata urodziła się 5 lipca 1932 w Warszawie. Debiutowała w teatrze a występowała później w filmie i produkcjach telewizyjnych. W 1963 roku otrzymała wyróżnienie na I Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za wykonanie „Piosenki o okularnikach” autorstwa Agnieszki Osieckiej. Występowała także w teledyskach „”.

Przez lata była związana z Teatrem Polskim w Warszawie. Na dużym i małym ekranie grała zazwyczaj role drugoplanowe i charakterystyczne- między innymi w filmach „Lotna”, „Miś”, „Małgosia contra Małgosia”, „Mów mi Rockefeller” czy serialach „”, „Pan na Żuławach”, „Ballada o Januszku”, „Zespół adwokacki”, „W rytmie serca” czy „Kasia i Tomek”.

Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Stanisławy Dorobczuk-Bałuckiej czyi pani Stasi. Aktorka przez ponad 20 lat grała tę postać w telenoweli „”.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy