Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Ludzie Artykuły

"Czas jest względny" - Rozmowa z Małgorzatą Braunek

Małgorzata Braunek, fot. Big Mind Zen Center, flickr.comKażdy, kto dożył 50 lat i je przekroczył, zaczyna odczuwać, w którą stronę zmierza. Widzi też wyraźnie, że wszystko, co się urodziło, musi umrzeć. Człowiek robi się na to bardziej wrażliwy. Młodość jest zwrócona bardziej ku życiu i nie zaprząta sobie głowy takimi sprawami, jak choroba, samotność czy śmierć. To jest zupełnie naturalne, że pomagamy innym, przecież robimy to też dla siebie - mówi Małgorzata Braunek.

więcej »

„I Będzie radość..." - rozmowa z Mają Komorowską

Maja Komorowska, fot. Teatr Współczesny w Warszawie, Tadeusz Szurman, CC 3.0, Wikimedia CommonsKontakt z ludźmi będącymi u kresu potrafi „wywabiać" z nas dobro. Oczywiście trzeba pamiętać o proporcjach, nie możemy naszego pragnienia bycia lepszym przedkładać nad pomoc drugiemu człowiekowi i wsłuchanie się w jego potrzeby. To on jest najważniejszy, nie my, choć mam wrażenie, że otrzymujemy więcej, niż dajemy - mówi o swojej pracy w wolontariacie aktorka Maja Komorowska.

więcej »

Lista 50 najbardziej wpływowych kobiet biznesu USA

Irene Rosenfeld fot. Kraft FoodsOpublikowano coroczny ranking magazynu Fortune najbardziej wpływowych amerykańskich kobiet biznesu. Pierwszych dziesięć pań to seniorki. Dojrzały wiek to czas zbierania plonów swojej pracy!

więcej »

Stan Borys - 50 lat pracy artystycznej

Stan Borys fot. SBawek (Slawek's), CC 2.0, Wikimedia CommonsJest piosenkarzem, kompozytorem, aktorem i poetą. Niedawno obchodził 70 urodziny i 50-lecie pracy artystycznej. Jubileusz uhonorował koncertem w Lublinie, występ Stana Borysa zakończył kilkudniowy Europejski Festiwal Smaku.

więcej »

Terry Gilliam - kino to magiczna technologia

Terry Gilliam fot. Natasha Baucas, CC 2.0, Wikimedia CommonsJest aktorem, animatorem, reżyserem i scenarzystą. Należał do grupy Monty Pythona i ma na swoim koncie takie słynne filmy, jak: "Żywot Briana", "Przygody barona Munchausena" czy "12 małp". Terry Gilliam w listopadzie skończy 71 lat i ciągle planuje realizację nowych, tak charakterystycznych dla niego pomysłów - odważnych, pełnych nonsensów i zaskakujących.

więcej »

1. lipca księżna Diana skończyłaby 50 lat

Diana, księżna Waliim fot. Nick ParfjonovGdyby żyła, pierwszego lipca stałaby się „pełnoprawną" seniorką. Choć od jej śmierci upłynęło kilkanaście lat, media ciągle ją wspominają - losy Diany Spencer, księżny Walii, stały się tematem filmów, książek i licznych programów telewizyjnych nierzadko obfitujących w teorie spiskowe. Nic dziwnego, wszak jej życie najpierw wydawało się realizacją bajki o Kopciuszku, a śmierć była nagła i tragiczna.

więcej »

Setne urodziny Czesława Miłosza

Czesław Miłosz, fot. Mariusz KubikDziś przypada setna rocznica urodzin poety Czesława Miłosza. Z tej okazji w wielu miejscach w Polsce ale także na całym świecie odbywają się uroczystości upamiętniające Noblistę, jego twórczość i przypadający obecnie Rok Miłosza. W hołdzie poecie swoje logo zmieniła tez dzisiaj wyszukiwarka Google.

więcej »

Piotr Fronczewski - człowiek rodzi się aktorem, tak jak rodzi się księciem

Piotr Fronczewski, fot. Teatr AteneumAktor, satyryk, wokalista, profesor - czlowiek instytucja, który portafi genialnie grać role w teatralnych dramatach i filmowych komediach, wcielić się we "Franka Kimono" i nie traci swojej charyzmy nawet w serialach czy reklamach banku - Piotr Fronczewski właśnie skończył 65 lat.

więcej »

George Clooney - lepiej być starym niż nie żyć

George Clooney fot. Efloch, lic. GFDL lub CC-BY-SA-3.0, Wikimedia CommonsSłynny filmowy (i serialowy) amant, który ma rzesze fanów na całym świecie, kończy pięćdziesiąt lat. Ma na koncie pełne sukcesów przedsięwzięcia zawodowe -jako aktor, reżyser, producent filmowy i scenarzysta. Obecnie (w miłości bowiem trudno u niego o „definitywne" rozstrzygnięcia) cieszy się również ustabilizowanym życiem osobistym mając u swego boku włoską modelką Elisabettę Canalis.

więcej »

Błogosławiony Jan Paweł II

Błogosławiony Jan Paweł IIPapież Jan Paweł II, po rekordowo krótkim procesie beatyfikacyjnym, został wyniesiony na ołtarze. Spełnione zostały w ten sposób pragnienia wielu wiernych z całego świata, którzy już po śmierci Karola Wojtyły na placu Świętego Piotra trzymali transparenty "Santo Subito".

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X