Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Ludzie Artykuły

Stephen King - „większość z nas fascynuje się makabrą”

Stephen King, fot. Michael Femia, CC BY-SA 3.0 Wikimedia CommonsJak sam mówi, na serio zaczął pisać w wieku trzynastu lat i zawsze jest w nastroju do tworzenia, choć najczęściej zapełnia kolejne stronice o brzasku, na najlepsze pomysły zaś wpada po zmroku. Jest jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy i jednocześnie najlepiej zarabiających literatów - Stephen King to jeden z najbardziej poczytnych autorów.

więcej »

50 lat temu zmarła Marilyn Monroe

Marylin Monroe, fot. jest kadem z filmu Mężczyźni wolą blondynki, PDDo dziś budzi podziw, zachwyt i kontrowersje. Jej życie, śmierć i niezwykła kariera aktorska fascynują i ciekawią wielu miłośników kina oraz tajemnic. 5 sierpnia 1962 roku Marilyn Monroe znaleziono martwą we własnym domu w Brentwood w Los Angeles.

więcej »

Michelle Pfeiffer - „nie mogę narzekać na swoje życie”

Michelle Pfeiffer, fot. Jeremiah Christopher, CC BY 2.0, Wikimedia CommonsJej życie zawodowe wiodło o tytułu Miss Orange County, poprzez pracę „na kasie" w lokalnym supermarkecie i niewdzięczne role atrakcyjnych, acz niezbyt inteligentnych „lal" aż po przynależność do aktorskiej elity Hollywood dzięki uznaniu za kreację żony Ala Pacino w „człowieku z blizną". Dziś Michelle Pfeiffer mówi: „nie mogę narzekać na swoje życie i karierę, no jak bym mogła? Jestem zadowolony z ich obu".

więcej »

"Czas jest względny" - Rozmowa z Małgorzatą Braunek

Małgorzata Braunek, fot. Big Mind Zen Center, flickr.comKażdy, kto dożył 50 lat i je przekroczył, zaczyna odczuwać, w którą stronę zmierza. Widzi też wyraźnie, że wszystko, co się urodziło, musi umrzeć. Człowiek robi się na to bardziej wrażliwy. Młodość jest zwrócona bardziej ku życiu i nie zaprząta sobie głowy takimi sprawami, jak choroba, samotność czy śmierć. To jest zupełnie naturalne, że pomagamy innym, przecież robimy to też dla siebie - mówi Małgorzata Braunek.

więcej »

„I Będzie radość..." - rozmowa z Mają Komorowską

Maja Komorowska, fot. Teatr Współczesny w Warszawie, Tadeusz Szurman, CC 3.0, Wikimedia CommonsKontakt z ludźmi będącymi u kresu potrafi „wywabiać" z nas dobro. Oczywiście trzeba pamiętać o proporcjach, nie możemy naszego pragnienia bycia lepszym przedkładać nad pomoc drugiemu człowiekowi i wsłuchanie się w jego potrzeby. To on jest najważniejszy, nie my, choć mam wrażenie, że otrzymujemy więcej, niż dajemy - mówi o swojej pracy w wolontariacie aktorka Maja Komorowska.

więcej »

Lista 50 najbardziej wpływowych kobiet biznesu USA

Irene Rosenfeld fot. Kraft FoodsOpublikowano coroczny ranking magazynu Fortune najbardziej wpływowych amerykańskich kobiet biznesu. Pierwszych dziesięć pań to seniorki. Dojrzały wiek to czas zbierania plonów swojej pracy!

więcej »

Stan Borys - 50 lat pracy artystycznej

Stan Borys fot. SBawek (Slawek's), CC 2.0, Wikimedia CommonsJest piosenkarzem, kompozytorem, aktorem i poetą. Niedawno obchodził 70 urodziny i 50-lecie pracy artystycznej. Jubileusz uhonorował koncertem w Lublinie, występ Stana Borysa zakończył kilkudniowy Europejski Festiwal Smaku.

więcej »

Terry Gilliam - kino to magiczna technologia

Terry Gilliam fot. Natasha Baucas, CC 2.0, Wikimedia CommonsJest aktorem, animatorem, reżyserem i scenarzystą. Należał do grupy Monty Pythona i ma na swoim koncie takie słynne filmy, jak: "Żywot Briana", "Przygody barona Munchausena" czy "12 małp". Terry Gilliam w listopadzie skończy 71 lat i ciągle planuje realizację nowych, tak charakterystycznych dla niego pomysłów - odważnych, pełnych nonsensów i zaskakujących.

więcej »

1. lipca księżna Diana skończyłaby 50 lat

Diana, księżna Waliim fot. Nick ParfjonovGdyby żyła, pierwszego lipca stałaby się „pełnoprawną" seniorką. Choć od jej śmierci upłynęło kilkanaście lat, media ciągle ją wspominają - losy Diany Spencer, księżny Walii, stały się tematem filmów, książek i licznych programów telewizyjnych nierzadko obfitujących w teorie spiskowe. Nic dziwnego, wszak jej życie najpierw wydawało się realizacją bajki o Kopciuszku, a śmierć była nagła i tragiczna.

więcej »

Setne urodziny Czesława Miłosza

Czesław Miłosz, fot. Mariusz KubikDziś przypada setna rocznica urodzin poety Czesława Miłosza. Z tej okazji w wielu miejscach w Polsce ale także na całym świecie odbywają się uroczystości upamiętniające Noblistę, jego twórczość i przypadający obecnie Rok Miłosza. W hołdzie poecie swoje logo zmieniła tez dzisiaj wyszukiwarka Google.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Kosciol.pl Hospicja.pl Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X