Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Ludzie Artykuły

Margaret Thatcher nie żyje

Margaret Thatcher, fot.  Chris Collins, CC BY-SA 3.0 Wikimedia CommonsZmarła Margaret Thatcher nazywana „Żelazną Damą". Miała 87 lat. Była pierwszą i jedyną dotychczas kobietą w Wielkiej Brytanii, która piastowała urząd premiera.

więcej »

Papież Benedykt XVI abdykuje

Benedykt XVI, fot. Massimo MacconiBenedykt XVI poinformował, że zamierza abdykować.

więcej »

Ci którzy odeszli... 2011-2012

© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comJak co roku w ten dzień wspominamy osoby, których nie ma już wśród nas - zarówno bliskich, członków rodziny, przyjaciół, jak i innych ludzi, wywierających wpływ na całe społeczeństwa - polityków, dziennikarzy, artystów czy sportowców. Od ostatnich Zaduszek odeszło wielu wybitnych...

więcej »

Jim Carrey - "chcę robić karierę, która pozwoli ludziom śmiać się i płakać"...

Jim Carrey, fot. Roypack, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsDotychczas raczej skupiał się na wywoływaniu uśmiechu, choć i ma na koncie role, od których chwilami „wilgotniały oczy". W każdym razie nie zamierza odejść na wcześniejszą emeryturę, więc może jeszcze zaskoczyć widzów przyzwyczajonych do jego „wygłupów" na ekranie.

więcej »

Stephen King - „większość z nas fascynuje się makabrą”

Stephen King, fot. Michael Femia, CC BY-SA 3.0 Wikimedia CommonsJak sam mówi, na serio zaczął pisać w wieku trzynastu lat i zawsze jest w nastroju do tworzenia, choć najczęściej zapełnia kolejne stronice o brzasku, na najlepsze pomysły zaś wpada po zmroku. Jest jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy i jednocześnie najlepiej zarabiających literatów - Stephen King to jeden z najbardziej poczytnych autorów.

więcej »

50 lat temu zmarła Marilyn Monroe

Marylin Monroe, fot. jest kadem z filmu Mężczyźni wolą blondynki, PDDo dziś budzi podziw, zachwyt i kontrowersje. Jej życie, śmierć i niezwykła kariera aktorska fascynują i ciekawią wielu miłośników kina oraz tajemnic. 5 sierpnia 1962 roku Marilyn Monroe znaleziono martwą we własnym domu w Brentwood w Los Angeles.

więcej »

Michelle Pfeiffer - „nie mogę narzekać na swoje życie”

Michelle Pfeiffer, fot. Jeremiah Christopher, CC BY 2.0, Wikimedia CommonsJej życie zawodowe wiodło o tytułu Miss Orange County, poprzez pracę „na kasie" w lokalnym supermarkecie i niewdzięczne role atrakcyjnych, acz niezbyt inteligentnych „lal" aż po przynależność do aktorskiej elity Hollywood dzięki uznaniu za kreację żony Ala Pacino w „człowieku z blizną". Dziś Michelle Pfeiffer mówi: „nie mogę narzekać na swoje życie i karierę, no jak bym mogła? Jestem zadowolony z ich obu".

więcej »

"Czas jest względny" - Rozmowa z Małgorzatą Braunek

Małgorzata Braunek, fot. Big Mind Zen Center, flickr.comKażdy, kto dożył 50 lat i je przekroczył, zaczyna odczuwać, w którą stronę zmierza. Widzi też wyraźnie, że wszystko, co się urodziło, musi umrzeć. Człowiek robi się na to bardziej wrażliwy. Młodość jest zwrócona bardziej ku życiu i nie zaprząta sobie głowy takimi sprawami, jak choroba, samotność czy śmierć. To jest zupełnie naturalne, że pomagamy innym, przecież robimy to też dla siebie - mówi Małgorzata Braunek.

więcej »

„I Będzie radość..." - rozmowa z Mają Komorowską

Maja Komorowska, fot. Teatr Współczesny w Warszawie, Tadeusz Szurman, CC 3.0, Wikimedia CommonsKontakt z ludźmi będącymi u kresu potrafi „wywabiać" z nas dobro. Oczywiście trzeba pamiętać o proporcjach, nie możemy naszego pragnienia bycia lepszym przedkładać nad pomoc drugiemu człowiekowi i wsłuchanie się w jego potrzeby. To on jest najważniejszy, nie my, choć mam wrażenie, że otrzymujemy więcej, niż dajemy - mówi o swojej pracy w wolontariacie aktorka Maja Komorowska.

więcej »

Lista 50 najbardziej wpływowych kobiet biznesu USA

Irene Rosenfeld fot. Kraft FoodsOpublikowano coroczny ranking magazynu Fortune najbardziej wpływowych amerykańskich kobiet biznesu. Pierwszych dziesięć pań to seniorki. Dojrzały wiek to czas zbierania plonów swojej pracy!

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Poradnik-zdrowia.pl EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy