Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Ludzie Artykuły

Błogosławiony Jan Paweł II

Błogosławiony Jan Paweł IIPapież Jan Paweł II, po rekordowo krótkim procesie beatyfikacyjnym, został wyniesiony na ołtarze. Spełnione zostały w ten sposób pragnienia wielu wiernych z całego świata, którzy już po śmierci Karola Wojtyły na placu Świętego Piotra trzymali transparenty "Santo Subito".

więcej »

Najsłynniejsze filmy z udziałem Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor, fot. z filmu Kotka na gorącym blaszanym dachuZmarła legendarna aktorka, niekwestionowana gwiazda kina, dwukrotna zdobywczyni Oscara - Elizabeth Taylor. Miała 79 lat. Powodem śmierci artystki była zastoinowa niewydolność serca, dolegliwość, z którą Taylor zmagała się od kilku lat. W ciągu ponad 60 lat kariery aktorskiej Elizabeth Taylor zagrała w dziesiątkach filmów. Zadebiutowała w 1942 w obrazie "Ktoś rodzi się co minutę", w kolejnych latach stworzyła wspaniałe kreacje, które znalazły poczesne miejsce w historii kina światowego.

więcej »

Tim Allen - jestem po to, by rozbawiać

Tim Allen, fot. Alan Light (3912), lic. CC-BY-2.0, Wikimedia CommonsKomedia to jego żywioł. Niemal każdy widz zna go ze „Śniętego Mikołaja", „Świąt Last Minute", czy „Gangu dzikich wieprzy". Nie tęskni za dramatami. - Zgadzam się z opinią, że zabawni faceci „podpisują umowę" z ludźmi. Jestem zadowolony z tego, że to, co robię, robię dobrze - mówi Tim Allen. Fani mogą liczyć na kolejne „rozbrajające" role aktora.

więcej »

Al Pacino - mafioso, ekscentryk, a nawet szatan

fot. Thomas Schulz Wiedeń, Austria lic. CC-BY-SA-2.0, Wikimedia CommonsMa na swoim koncie dziesiątki ról, kilka reżyserii, dwa Oscary. Jako Michael Corleone w „Ojcu chrzestnym" zyskał sławę i uznanie. Ta charakterystyczna, a wręcz symboliczna kreacja wyznaczyła dlań drogę w karierze, ale nie zamknęła nowych możliwości. Po niej umiał wcielić się w rolę wrażliwca, ekscentryka, a nawet samego diabła... Al Pacino, dojrzała ikona amerykańskiego kina cieszy się bogatym dorobkiem, ale nie rezygnuje z pracy przed i za kamerą.

więcej »

Odeszli, zostaną w pamięci...

© sumnersgraphicsinc - Fotolia.comOd ostatnich Zaduszek odeszło wiele osób znanych nam z pierwszych stron gazet, telewizji, ekranów kin... Politycy, artyści, społecznicy. Przegrali z wiekiem, chorobą lub ich życie zostało niespodziewanie przerwane przez tragedię. Dziś wspominamy tych, którzy opuścili nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

więcej »

Marek Kondrat - "gdy przestajemy się spieszyć, umiemy już smakować życie"

Marek Kondrat, fot. Piotr Pabiański www.winarium.pl, CC BY 3.0, Wikimedia CommonsMówi, że nie żałuje żadnej ze swych ról, choć niegdyś nie dysponował szerokim wachlarzem wyboru. Ma na swoim koncie dziesiątki kreacji i jest jednym z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Kilka lat temu uznał jednak, że czas na artystyczną emeryturę, przyznał bowiem, że dla aktorów w dojrzałym wieku nie ma zbyt wielu propozycji. Teraz zajmuje się prowadzeniem sklepu z winami, reklamowaniem jednego z banków i traceniem czasu na to, co sam sobie wymyśli.

więcej »

Hugh Grant - „Był sobie (pięćdziesięcioletni) chłopiec”

Hugh Grant, fot. Ketchupfreak88, Wikimedia CommonsPrzed „Czterema weselami o pogrzebem" niewielu o nim słyszało. Ten głośny film zmienił karierę Hugh Granta. Aktor stał się specem od romantycznych komedii i ról niesfornych, acz miłych chłopców, którzy potrzebują odpowiedniego impulsu, by wraz z ukochaną przy boku żyć długo i szczęśliwie. Cóż, w końcu dojrzał. 9-go września kończy 50 lat.

więcej »

David Duchovny - pięćdziesięciolatek z młodzieńczymi planami

David Duchovny, fot. Ford Motor Company, CC BY 2.0, Wikimedia CommonsCo oznacza skończenie pięćdziesięciu lat? Na pewno - co oczywiste - pół wieku za sobą, a dla słynnych Amerykanów kartka z życzeniami od AARP (American Association of Retired Persons, Amerykańskie Stowarzyszenie Emerytów). Dla wielu jest to też czas podsumowań, nowych planów, zwolnienia tempa, rozłąki z dorosłymi już pociechami. David Duchovny wymyka się stereotypom, czasu nie jest oczywiście w stanie cofnąć, ale półwiecze w jego przypadku to opieka nad małymi dziećmi, odbudowywanie małżeństwa i kontynuacja gry w kontrowersyjnym serialu „Californication".

więcej »

Jan A. P. Kaczmarek - Najlepsze jeszcze przede mną

fot. PrzekrójKiedy mieszkałem w Polsce, głęboko wierzyłem, że film jest niższym rodzajem sztuki. Nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego bije się brawo po premierze. Jakim cudem za przesuwający się pasek filmu otrzymuje się oklaski? Tak naprawdę zawodowo zająłem się filmem dopiero w Los Angeles. Zobaczyłem, jak intensywnie się tu pracuje, jak nieprawdopodobna jest etyka pracy. Każdy film robi się tak, jakby był ostatni albo najlepszy na świecie. Teraz rozumiem te oklaski.

więcej »

Tym razem nie oddzwonił... - wspomnienie o Januszu Zakrzeńskim

Janusz Zakrzeński, fot. Marzanna GraffPatrzę na wspólne zdjęcia, siedzę nad scenariuszem spektaklu w którym mieliśmy razem zagrać za tych kilkanaście dni. Pod ścianą maczuga - dostaliśmy ją razem z tytułem "Ambasador Sybiraków", na ścianie "Bursztynowe drzewo" - nagroda od Kaszubów za kolejny nasz wspólny spektakl... Wszędzie jest obecny, tyle go wokół.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Akademia Pełni Życia Pola Nadziei Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X