Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Ludzie Artykuły

Stan Borys - 50 lat pracy artystycznej

Stan Borys fot. SBawek (Slawek's), CC 2.0, Wikimedia CommonsJest piosenkarzem, kompozytorem, aktorem i poetą. Niedawno obchodził 70 urodziny i 50-lecie pracy artystycznej. Jubileusz uhonorował koncertem w Lublinie, występ Stana Borysa zakończył kilkudniowy Europejski Festiwal Smaku.

więcej »

Terry Gilliam - kino to magiczna technologia

Terry Gilliam fot. Natasha Baucas, CC 2.0, Wikimedia CommonsJest aktorem, animatorem, reżyserem i scenarzystą. Należał do grupy Monty Pythona i ma na swoim koncie takie słynne filmy, jak: "Żywot Briana", "Przygody barona Munchausena" czy "12 małp". Terry Gilliam w listopadzie skończy 71 lat i ciągle planuje realizację nowych, tak charakterystycznych dla niego pomysłów - odważnych, pełnych nonsensów i zaskakujących.

więcej »

1. lipca księżna Diana skończyłaby 50 lat

Diana, księżna Waliim fot. Nick ParfjonovGdyby żyła, pierwszego lipca stałaby się „pełnoprawną" seniorką. Choć od jej śmierci upłynęło kilkanaście lat, media ciągle ją wspominają - losy Diany Spencer, księżny Walii, stały się tematem filmów, książek i licznych programów telewizyjnych nierzadko obfitujących w teorie spiskowe. Nic dziwnego, wszak jej życie najpierw wydawało się realizacją bajki o Kopciuszku, a śmierć była nagła i tragiczna.

więcej »

Setne urodziny Czesława Miłosza

Czesław Miłosz, fot. Mariusz KubikDziś przypada setna rocznica urodzin poety Czesława Miłosza. Z tej okazji w wielu miejscach w Polsce ale także na całym świecie odbywają się uroczystości upamiętniające Noblistę, jego twórczość i przypadający obecnie Rok Miłosza. W hołdzie poecie swoje logo zmieniła tez dzisiaj wyszukiwarka Google.

więcej »

Piotr Fronczewski - człowiek rodzi się aktorem, tak jak rodzi się księciem

Piotr Fronczewski, fot. Teatr AteneumAktor, satyryk, wokalista, profesor - czlowiek instytucja, który portafi genialnie grać role w teatralnych dramatach i filmowych komediach, wcielić się we "Franka Kimono" i nie traci swojej charyzmy nawet w serialach czy reklamach banku - Piotr Fronczewski właśnie skończył 65 lat.

więcej »

George Clooney - lepiej być starym niż nie żyć

George Clooney fot. Efloch, lic. GFDL lub CC-BY-SA-3.0, Wikimedia CommonsSłynny filmowy (i serialowy) amant, który ma rzesze fanów na całym świecie, kończy pięćdziesiąt lat. Ma na koncie pełne sukcesów przedsięwzięcia zawodowe -jako aktor, reżyser, producent filmowy i scenarzysta. Obecnie (w miłości bowiem trudno u niego o „definitywne" rozstrzygnięcia) cieszy się również ustabilizowanym życiem osobistym mając u swego boku włoską modelką Elisabettę Canalis.

więcej »

Błogosławiony Jan Paweł II

Błogosławiony Jan Paweł IIPapież Jan Paweł II, po rekordowo krótkim procesie beatyfikacyjnym, został wyniesiony na ołtarze. Spełnione zostały w ten sposób pragnienia wielu wiernych z całego świata, którzy już po śmierci Karola Wojtyły na placu Świętego Piotra trzymali transparenty "Santo Subito".

więcej »

Najsłynniejsze filmy z udziałem Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor, fot. z filmu Kotka na gorącym blaszanym dachuZmarła legendarna aktorka, niekwestionowana gwiazda kina, dwukrotna zdobywczyni Oscara - Elizabeth Taylor. Miała 79 lat. Powodem śmierci artystki była zastoinowa niewydolność serca, dolegliwość, z którą Taylor zmagała się od kilku lat. W ciągu ponad 60 lat kariery aktorskiej Elizabeth Taylor zagrała w dziesiątkach filmów. Zadebiutowała w 1942 w obrazie "Ktoś rodzi się co minutę", w kolejnych latach stworzyła wspaniałe kreacje, które znalazły poczesne miejsce w historii kina światowego.

więcej »

Tim Allen - jestem po to, by rozbawiać

Tim Allen, fot. Alan Light (3912), lic. CC-BY-2.0, Wikimedia CommonsKomedia to jego żywioł. Niemal każdy widz zna go ze „Śniętego Mikołaja", „Świąt Last Minute", czy „Gangu dzikich wieprzy". Nie tęskni za dramatami. - Zgadzam się z opinią, że zabawni faceci „podpisują umowę" z ludźmi. Jestem zadowolony z tego, że to, co robię, robię dobrze - mówi Tim Allen. Fani mogą liczyć na kolejne „rozbrajające" role aktora.

więcej »

Al Pacino - mafioso, ekscentryk, a nawet szatan

fot. Thomas Schulz Wiedeń, Austria lic. CC-BY-SA-2.0, Wikimedia CommonsMa na swoim koncie dziesiątki ról, kilka reżyserii, dwa Oscary. Jako Michael Corleone w „Ojcu chrzestnym" zyskał sławę i uznanie. Ta charakterystyczna, a wręcz symboliczna kreacja wyznaczyła dlań drogę w karierze, ale nie zamknęła nowych możliwości. Po niej umiał wcielić się w rolę wrażliwca, ekscentryka, a nawet samego diabła... Al Pacino, dojrzała ikona amerykańskiego kina cieszy się bogatym dorobkiem, ale nie rezygnuje z pracy przed i za kamerą.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Umierać po ludzku Uniwersytety Trzeciego Wieku Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych eGospodarka.pl Oferty pracy